Studentët i përgjigjen Nikollës: Nuk ka negociata

Studentët i përgjigjen Nikollës: Nuk ka negociata

14:37, 06/12/2018

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka dalë në një deklaratë të dytë sot, duke thënë se së bashku me studentët do të ngrejnë 3 grupe pune për të zgjidhur pikat e tjera.

Por i menjëhershme ka qenë përgjigja e studentëve që po protestojnë prej shumë orësh aty.

‘Nuk ka negociata’, janë shprehur studentët duke kërkuar reformë dhe arsim publik falas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment