Lindita Nikolla: Kishim kohë që e prisnim këtë protestë

Lindita Nikolla: Kishim kohë që e prisnim këtë protestë

14:33, 06/12/2018

Në deklaratën e dytë të saj brenda 2 orësh, ministrja e Arsimit Lindita NIkolla ka dalë e ka thënë se kishte kohë që e priste këtë protestë.

Sipas saj kjo protestë ja vlejti.

‘Protesta ja vlejti për një debat në universitete.

Reforma synon për përmirësimin e arsimit. Duhet të ndërtojmë një dialog të shëndetëshëm.

Kemi kohë që presim për angazhimin e studentëve’, tha Nikolla gjatë një deklarate të shkurtër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

liu06/12/2018 19:24

Kjo dhe salcen se meriton.Mish me dy sy

t06/12/2018 16:58

moj pule e rjepur,ju keni 5 vjet qe nuk e pyesni kete popull per asgje,tani dashkeni me degju studentet pasi i perjashtuat nga cdo forum vendimarres universitar

Shto koment