LIVE/ Të vendosur, studentët nuk tërhiqen, ja 4 kushtet për Ramën

LIVE/ Të vendosur, studentët nuk tërhiqen, ja 4 kushtet për Ramën

10:20, 06/12/2018

Studentët shqiptarë janë në ditën e dytë të protestave madhështore duke kërkuar të drejtat e tyre.

Ata janë ngritur në protesta kundër Edi Ramës dhe politikës së tij, që vetëm mbledh para nga ata.

Në një deklaratë të mbrëmjes së djeshme, studentët kanë renditur 4 kushte për Edi Ramën.

Ata i kanë lënë një afat përgjigjeje Ramës deri sot në orën 16:00, në të kundërt protestat do të vazhdojnë pa afat.

Kushtet e studentëve:

Shfuqizimin e pikës 4 të VKM-së numër 288 që detyron studentët të paguajnë për kreditet.

Bordi i Arsimit të Lartë të ketë numër të barabartë votash si Ministria e Arsimit.

Përmirësim të kushteve në konvikte.

Përgjysmimin e tarifës së studimeve.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco