VIDEO/ Qytetarët, Ramës: Nuk na përçan dot, siç përçave artistët për Teatrin

VIDEO/ Qytetarët, Ramës: Nuk na përçan dot, siç përçave artistët për Teatrin

18:04, 22/11/2018

Protestuesit e Unazës së re i kanë bërë thirrje kryeministrit Edi Rama që të mos lodhet kot, pasi nuk do të mund t’i përçajë qytetarët ashtu siç bëri me aktorët e Teatrit Kombëtar.

Sipas protestuesve të vetmit banorë që kanë marrë legalizimin janë të Partisë Socialiste, ndërsa ata pa parti ose me partitë opozita re nuk janë legalizuar.

‘Edi Rama mos u lodh kot, sado miliona të na japësh nuk na përçan dot. Nuk na përçan, sepse u mësove me artistët tek Teatri, ku ndave Robert Ndrenikën me shokë. Atyre ju dhe para dhe i përçave por neve nuk na përçan dot.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco