Rama kryqëzohet edhe në rrjetet sociale: Je bërë si Ramizi dhe Hekurani, vetëm azili politik të shpëton

Rama kryqëzohet edhe në rrjetet sociale: Je bërë si Ramizi dhe Hekurani, vetëm azili politik të shpëton

16:45, 22/11/2018

Kanë qenë të ashra reagimet e komentuesve në rrjetet sociale, pas “keqardhjes” së shtirur  të kryeministrit Edi Rama, për një police të plagosur.

Ndërsa Rama shkruante në rrjetet sociale..., “I prekur thellësisht nga humbja e gishtave të dorës të Ina Nukut, policja 24-vjeçare e goditur sot në krye të detyrës dhe nga trishtimi i thellë i nënës së saj. Kjo protestë e turpshme e Antiligjit dhe Opozitës që kërkon mish për top,nuk ka asnjë shans të sfidojë ligjin e shtetin!”, komentuesit e kryqzauna ata, duke e krahasuar me Ramiz Alinë dhe hekuran isanë, ndërsa e paralajmëronin se vetëm azili politik mund ta shëptojë

Reafimet e kmentuesve

  • Ehhh mor Edi ... iken koherat kur dilje serbes ne publik. Tani del me nje ushtri gardistash e policash qe te mbrojne nga kepucet e grisura te hallexhinjve.
  • Keshtu tha dhe Ramizi me Hekuranin... Pastaj vajten per lesh. Mesoji permendsh keto fjale: siyasi siginma istiyorum. Turqisht i bie: kerkoj azil politik.
  • Gjithe ato protesta e padrejtesi, ku e gjen kohen te postosh ne rrjete sociale mer neandertal
  • Kur perballen policet thua s'ka asnje shanse te sfidojne ligjin, por kur te duhen ty, ik dhe mbyllesh me ta me ore ne dhoma sekrete! Turp.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Refati22/11/2018 17:15

O plere kryeminister.

Shto koment

Denonco