Kryemadhi: Injorant, në cilin vend të botës 2 km rrugë kushtojnë 40 mln euro

Kryemadhi: Injorant, në cilin vend të botës 2 km rrugë kushtojnë 40 mln euro

15:09, 21/11/2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër pas deklarimeve të kreut të qeverisë për çmimet e ndertimit të rrugëve e në mënyre të veçnatë të Unazës se Re

“Kryeministri injorant, është përpjekur të mbrojë okigarkët e tij të babëzitur për çmimin stratosferik për ndërtimin e Rrugës së Unazës”, shkruan Kryemadhi në një postim në faqen e saj në facbook. “Ky frikacak i pashembullt le të tregojë se në ç’vend të botës 2 km kushtojnë 40 milion euro, le të tregojë qartë projektin dhe firmat që përfitojnë nga ky palaçollëk” vijon ajo.

Ja postimi i plotë i kryetares së LSI:

Kryeministri injorant, që librin e aritmetikës e ka mbyllur në klasën e katërt fillore, është përpjekur të mbrojë okigarkët e tij të babëzitur për çmimin stratosferik për ndërtimin e Rrugës së Unazës.

Ky frikacak i pashembullt le të tregojë se në ç’vend të botës 2 km kushtojnë 40 milion euro, le të tregojë qartë projektin dhe firmat që përfitojnë nga ky palaçollëk.

Dhe së fundmi një kujtesë, meqë dijepaku përmend manualin; manual në shqipe të pastër është doracak dhe në shqipen e përditshme është doracak në xhepat e buxhetit të shtetit, të atij buxheti që gllabërohet çdo ditë nga Edi Rama dhe klientët e tij.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco