‘Unaza’, Veliaj i quajti shpellarë, Rama ironizon dialektin e Veriut

‘Unaza’, Veliaj i quajti shpellarë, Rama ironizon dialektin e Veriut

13:35, 21/11/2018

Ka një shpërthim komentesh dhe memesh online në lidhje me pagesën që do të bëhet për 2.2 kilometra të Unazës së Re.

Opozita e denoncoi fillimisht faktin se për kaq kilometra do të shpenzohen 40 milionë euro.

Kaq u desh dhe rrjetet sociale janë mbushur me zemërim.

Por kryeministri Edi Rama e ka një përgjigje. Teksa ironizon dialektin verior, që ngatërron xh me gj, Rama nuk mbetet pas Erion Veliajt, që i etiketoi si ‘shpellarë’.

‘Dikush duhet t'u shpjegojë ingjinjerave të pdlsi dhe të kazanit plot me kadrinj se km e rrugëve nuk janë si metrat e teritalit që blinin në MAPO dikur për pantallonat e tyre!

Vlerat për km variojnë sipas përmbajtjes së projektit e çmimet dalin denbabaden nga një manual standard,’ shkruan ai në Twitter.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Malo21/11/2018 21:06

Cfare mund te presesh tjeter nga nje injorant si puna jote? Koci i teto Ollges mbete. Nuk shkove dot as te Pandi.

Edvin Brima21/11/2018 16:34

Thirrje Velez erbe nga verily. E shof qe jeni ofenduar pak nga ky legeni, dhe nuk keni faj po ju lutem mos bini pre e percarjes qe duan te mbjellin djajte e kuq. Kete beri dhe velia. Keta duan qe geget te zihen me tosket dhe vete te vazhdojne te bejne namin sic e kane bere. Keta vertete mund te jene toske Po ata nuk perfaqesojne kurre jugun e Samiut, Naimit, Abdylit, Faikut, Nolit, Ismail Qenalit e shume e shume e shume te tjere qe lane kockat per kete vend. Ata jane llumi I llumit te llumit bashke me tahir e gjiknur e ne rradhe. Ju lutem mos Bini pre.

ingjinjeri21/11/2018 15:10

noshta dikush duhet te kujtoje bojaqiun Rama, qe nje nder me te medhenjte ne bote te ketij xanati dhe pa diskutim me i madhi shqiptar ke qene INGJINJER "Karl Gega"

Ai21/11/2018 14:49

Nese do dilnin cmimet nga manualet standard, me 40 milione euro do ndertohej rruga, do demshperbleheshin me cmimin e tregut banoret dhe me ssigur do teproni edhe nja 10 ose 15 milione te tjera. Per kete mjafton te krhasohet cmimi per km me Rrogen e Kombit

D21/11/2018 14:21

Ne I themi pjeses siperme te trupit krye nga vjen fala e perbere kryetar. Ket kryetar qeverie do e quajm kok tarë ne dialektin e tij por edhe anglisht vetem pjesen e pare te fjales

D21/11/2018 14:20

Ne I themi pjeses siperme te trupit krye nag vjen fala e perbere kryetar. Ket kryetar qeverie do e quajm kok tarë ne diektin e tij por edhe anglisht vetem pjesen e pare te fjales

krasasi tp21/11/2018 13:54

Ketej e tutje metri nuk do jete njesi matese.Gjatesija do matet me gjatesine e kollares se Kryeministrit.1 kollare=60 cm.2,2 km do pjestohen me kollaret. Cmimi i ujit, i reres , zhavorit, hekurit e te gjitha materialeve, duhet te llogariten me "metologjine"e Kollares.Sidoqofte "zonjes dhelper te koteci, kesaj here nuk i eci".Kryeministri u terhoq dhe mir beri. Mire ju be edhe atij edhe te gjitheve.

Shto koment

Denonco