Protestuesit te Unaza e Re djegin Rilindjen

Protestuesit te Unaza e Re djegin Rilindjen

19:46, 13/11/2018

‘Rilindja’ ka përfunduar në flakë mbrëmjen e sotme. Kanë qenë banorët tek ‘Unaza e Re’ të cilët ndërsa vijojnë protestën e tyre, i kanë vënë flakën flamurit të ‘Rilindjes’, si shenjë hakmarrjeje ndaj pabesisë që u është bërë nga qeveria dhe bashkia, të cilët pasi u morën votat tashmë po i nxjerrin nga shtëpia.

Ndërkohë që mbrëmjen e sotme protestuesit kanë bllokuar rrugën duke djegur goma dhe kazanët e plehrave.

Me pankarta në duar dhe me thirrjet “Jemi qytetarë nuk jemi shpellarë si dhe poshtë hajdutët”, ata kërkuan të mos preken shtëpitë e tyre.

Ndiqni VIDEON:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment