VIDEO/ Ultimatumi nga protesta: Erion Veliaj, ke 10 minuta kohë të vish tek ne ose ...

VIDEO/ Ultimatumi nga protesta: Erion Veliaj, ke 10 minuta kohë të vish tek ne ose ...

10:56, 13/11/2018

‘Erion Veliaj, ke 10 minuta kohë të vish tek ne të na japësh përgjigje, ndryshe do të vijmë ne tek ti!” Ky ishte ultimatumi që i dhanë para pak minutash, kryebashkiakut të Tiranës, qindra protestues, banorë të Unazës së Re që po u shemben shtëpitë nga shteti.

Ata kanë marrë megafonin dhe janë duke bërë thirrje të forta përpara zyrave të kryebashkiakut Erion Veliaj.

“Po qajmë hallin tonë, se po na prishin shtëpinë tonë. Po na prishin foletë si dallëndyshja. Prishja folenë para se ta ndërtojë, por jo pasi e ka ndërtuar.

Ne kemi 30 vjet në ato shtëpi. Ku ishte shteti?!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment