VIDEO/ ‘Protestuesit gjuajnë me vezë Dam Hajdutin, policia e fut nga dera e halesë’

VIDEO/ ‘Protestuesit gjuajnë me vezë Dam Hajdutin, policia e fut nga dera e halesë’

21:37, 12/11/2018

Për protestën e mbrëmjes së sotme, të pronarëve të banesave të Unazës së Re para Top Channel, ka reaguar edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Sipas Berishës, protestuesit i kanë prerë rrugën dhe gjuajtën me vezë Dam Hajdutin, ndërsa policia e futi në studiot e Top Channel, nga dera e halesë.

Reagimi i plotë i Sali Berishës

Protestuesit i bllokojne hyrjen te Top Channel, Dam Hajdutit, policia e fut me makine te saj nga dera e pasme e nderteses pra nga dera e halese. Ata e perzene me bishte nen shale, e gjuajne me veze dhe domate.

Nderim qytetareve qe me guxim po mbrojne shtepite e tyre dhe i treguan banditit vendin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment