Braktisja e vendit, Mali i Zi na tregon si po e ndal emigrimin e të rinjve shqiptarë

Braktisja e vendit, Mali i Zi na tregon si po e ndal emigrimin e të rinjve shqiptarë

08:46, 12/11/2018

Mali i Zi ka nisur aplikimin me seriozitet të programit për të mos lejuar emigrimin e të rinjve shqiptarë. Një ndërmarrje në Tivar, e cila ka punësuar punëtorë nga zonat rurale të Ulqinit, Krajës dhe Shkodrës, ka afruar modelin e suksesshëm që e ndal këtë largim të trurit, fuqisë punëtore dhe rinisë. Zëri i Amerikës ka bërë një kronikë për këtë model suksesi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment