Tsipras mbështet ekstremistët grekë dhe thirrjet kundër shqiptarëve

Tsipras mbështet ekstremistët grekë dhe thirrjet kundër shqiptarëve

19:57, 08/11/2018

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tcipras, e ka cilësuar të drejtë dhe normal irritimin dhe thirrjet antishqiptare të qytetarëve grekë që ishin sot në Bularat ku morën pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas, i cili u vra në 28 tetor gjatë një shkëmbimi zjarri me forcat RENEA.

Gjatë një interviste për mediat greke, Tcipras tha se vendi i tij veproi siç duhej vepruar , ndërsa shton faktin se hidhërimi dhe zemërimi justifikohen plotësisht.

“Sot është ditë zie për familjen Kacifa dhe minoritarët. Zemërimi, hidhërimi, justifikohen plotësisht. Greqia nga momenti i parë, veproi siç duhet”, tha ai.

Gjatë ditës së sotme, qytetarë grekë të ardhur nga vendi fqinj nuk kursyen thirrjet nacionaliste ndaj shqiptarëve, ndërsa një gjë e tillë nuk kurseu as mediat, të cilat u fyen nga të pranishmit në ceremoninë e varrimit të minoritarit grek.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t09/11/2018 01:15

nje pyetje bejani dules , po ai a kendoi me vellezerit e tij apo jo, nese jo po pse more se ne prandaj te paguajme ne parlament me taksat tona more dule qe te na shash edhe perdhosesh shqiperine qe te rriti dhe te beri sa nje gomar

Jam shqiptar08/11/2018 20:15

Vetem per nje gje ia kalon shqiperise se je qe te gjithe pederaste

Luani08/11/2018 20:03

Jepi gishtin se te mer doren tjeteri,pastaj te vret fare.

Shto koment