Deputeti i PD në Syri.net: Vetëm opozita nuk mjafton, duhet e gjithë shoqëria kundër kësaj organizate kriminale

Deputeti i PD në Syri.net: Vetëm opozita nuk mjafton, duhet e gjithë shoqëria kundër kësaj organizate kriminale

18:33, 08/11/2018

Deputeti demokrat, Gent Strazimi, i ka bërë apel qytetarëve shqiptarë nga studio e lajmeve të Syri.net, që t’i bashkohen opozitës në çështjen kombëtare për të rrëzuar këtë qeveri.

Sipas tij keqqeverisja e Edi Ramës, nuk është kauzë vetëm e opozitës por e gjithë shoqërisë shqiptare. Sipas tij opozita e vetme përballë kësaj qeverie kriminale nuk mjafton, prandaj duhet që e gjithë Shqipëria të çohet në këmbë dhe të rrëzojë këta kriminelë.

‘Orgnizatë kriminale që rrëzohet me votë nuk ka. Populli në rrugë që të çlirojë zgjedhjet e lira dhe pastaj vota, mund të sjellë stabilitetin në këtë vend. PD është në këmbë që prej 2013-s, por çështja është se përse shoqëria nuk reagon. Unë mendoj se opozita mision e saj që të ngrejë popullin në këmbë e ka, është që të binte elitën, gazetarët, shoqërinë civile,. Ne kemi shumë intelektualë por nuk kemi inteligjencën. Kjo shoqëri duhet të kuptojë që kjo çështje nuk i përket vetëm opozitës por të gjithë shqiptarëve. ‘Çadra’ tregoi se edhe sikur e gjithë PD të ngrihet në këmbë, kjo nuk mjafton, duhet të ngrihet i gjithë populli. E gjithë shoqëria duhet të ngrihet në këmbë. Këta nuk janë as socialistë, këta janë oligarkë, këta janë një bandë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp08/11/2018 20:26

As me Edi Ramen se keni seriozisht dhe as me oligarkine se keni seriozisht.Kush jane oligarket ,çfare pushteti ekonomik posedojne, cfare ndikimi kane ne vendimarrjet qeveritare dhe shteterore, a eshte e lidhur pasurija e tyre me paligjshmerine ,me mungesen e konkurences ,imponimit dhe zhvatjes edhe me ndihmen e krimit etj etj?.A e ka futur ne thes oligarkija klasen politike?.Nese asnje nga keto nuk qendrojne , me ke e keni ju , me te pasurit, me biznesin?.Ju me çpo kuptoj une, kerkoni te dal populli ne shesh, pastaj te delni ju te mbani fjalime ,pastaj te rrezohet Edi Rama , e te merrni pushtetin.Mesa duket une ja fus kot.Ju as kete nuk e doni.Juve edi Rama ju heq per hunde dhe prisni qe Ai nje dite te behet i arsyshem e t'jua leshoj vendin.

Shto koment

Denonco