Greeks participating in the burial ceremony in southern Albania call for ‘fire against the Albanian dogs’

Greeks participating in the burial ceremony in southern Albania call for ‘fire against the Albanian dogs’

13:33, 08/11/2018

The burial ceremony of Greek extremist Kostandinos Katcifas that was killed in a gunshot with the Albanian police ten days ago degenerated into an extremist event.

Hundreds of Greek citizens, members of the Golden Dawn and other Greek parties, participated in the ceremony in the village Bularat in the southern Albanian where they insulted Albanians with racist and extremis slogans.

These were some of the calls while taking Katsifas to his grave:

“Our blood calls us to burn the Albanians”.

“Dirty Albanians”.

“Fire against the Albanian dogs”.

“Albanian journalists are villains”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi 08/11/2018 18:53

Ky jemi ne. Nje popull pa dinjitet, nje popull pa gjak, nje qeverri e shpelar. Sa shqiptare jane vrare ne greqi nga policija greke, nga gardianet grek ? Kush nga shqiptaret reagoj? Kush nga qeverritaret reagoj ? Shqiptaret bejne simbolin e flamurit te tyre, dhe greket, qeverritare grek etj reagojn. Ndersa greket vijne ne territorin tone me arme ne dore, gjuajne mbi policin, ngrene flamurin grek tek ne , dhe ne nuk reagojm, popull leshi, qeverri leshi ne katror.. sja vlene te shkruash, ky jemi ne....ne nuk reaguam ne komunizem per 50 vjet, nuk reagojm tani ku mafia ka kapur gjitheshka, e jo te reagojme per ceshtje kombetare apo atdhetare....

Edlir Rameta08/11/2018 18:19

Po policat civel te Edvin droges ?!apo i ka dhene dhe atyre Edvini nga nje flamur grek.

Hapi08/11/2018 17:57

Cdo vitë do të ketë incidente me shovinistet greke.Këtë të mirë e kemi nga politikanët tanë gjakprishur me marrveshje në dëm të interesave kombëtare.Populli të ndërgjegjesohet të mos ju shkoj pas këtyre politikanëve që shesin kombin.

t08/11/2018 16:40

a do e lejonte greku shqiptarin keshtu ne token greke? pse vazhdojme me dy standarte? cfare jane ata qe ne ti lejojme keshtu? a ka burra ky shtet? greku sot qesh me ne se jemi dhjaksa

...08/11/2018 14:31

Hajde varrim hajde, a jua din shpia qe jeni kaq k...??

tosi08/11/2018 14:05

Të fala Ramës dhe Ditëmirit!

Bobi vl 08/11/2018 14:04

Po ska shqiptar ti digjin te gjall te gjith sic ishin qent e mutit

tironci08/11/2018 13:42

Poshteroni te vdekmin tuj keshtu o rrace qensh.

Shto koment