Berisha: Ja lidhjet e Ramës, Bushatit dhe Harushës me Bajrajt

Berisha: Ja lidhjet e Ramës, Bushatit dhe Harushës me Bajrajt

21:51, 22/10/2018

Ish-kryeministri Sali Berisha, tha sot nĂ« mbrĂ«mje nĂ« ‘Open’ se pas çdo bande kriminale nĂ« vend qĂ«ndron Edi Rama.

Sipas tij pas bandës së Bajrajve në Shkodër qëndron Edi Rama dhe Ditmir Bushati.

Unë jam politikan dhe detyra ime është të pres lidhjet e politikës me krimin. Por nëse arrestohet ushtari dhe jo bosi, kjo ka një vlerë por vlera kryesore është të arrestohet Bosi. Bosi në këtë Rast është rama. Për Bajrajt është Rama, Bushati dhe Harusha. Për Avdulët është Gjushi dhe Rama.

Bushati i ka kërkuar që të ndërhyrë Rustem Bajrajt që të ndërrojë trajnerin e klubit të Velipojës dhe i ka ndërruar. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment