'Mbyll edhe çështjet e veta', Vasili: Marku po përdor të njëjtin prokuror si me Ramën

'Mbyll edhe çështjet e veta', Vasili: Marku po përdor të njëjtin prokuror si me Ramën

15:32, 22/10/2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar në një postim në faqen e tij në Facebook duke akuzuar Prokuroren e  Përgjithëshme se po mbyll edhe çeshtjet e saj si ato të Edi Rmaës biles me të njëjtin prokuror.

'Kjo është drejtësia e 're' e neveritshme, që do të thotë burg për të gjithë, me dhe pa të drejtë dhe mbyllje e çdo zullumi me ligjin për Kryeministrin dhe për kryeprokuroren, që i sherben atij', shkruan Vasili.

Reagimi i plote i Petrit Vasilit ne Facebook:

Arta Marku i mbyll ceshtjen vetes me te njejtin prokuror si Rames,CFARE TURPI..

Arta Marku i mbyll fët e fët ceshtjen vetes.

I njejti prokuror qe mbylli ceshtjen Edi Rames per manipulimin dhe mashtrimin nepermjet ekspertizes se audiopergjimit te Agron Xhafes mbylli sot me te njejtin zell dhe shpejtesi edhe ceshtjen e Arta Markut e akuzuar per shperdorim detyre.

Kjo eshte drejtesia e "re"e neveritshme,qe do te thote burg per te gjithe,me dhe pa te drejte dhe mbyllje e cdo zullumi me ligjin per kryeministrin dhe per kryeprokuroren, qe i sherben atij.

Keta i bejne qoka mbylljeje ceshtjesh njeri tjetrit dhe turpi eshte sheshit.

Kush e beson më kete drejtesi nuk ka me asnje respekt per veten.

Ja vendimi me i fundit qe i mbyll ceshtjen Arta Markut,

CFARE KOMEDIE.....E ZEZE...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco