Edi Rama lirohet në Twitter

Edi Rama lirohet në Twitter

15:10, 22/10/2018

Edhe pse është munduar ti shesë si suksese të qeverisë së tij, Edi Rama është në tension për shkak të arrestimeve të bëra pas hetimeve të DEA-s amerikane dhe të Policisë së Gjermanisë.

E ky tension duket edhe nga fjalori që përdor në mesazhet e tij.

Rama reagoi në Twitter pas deklaratës së Lulzim Bashës se operacionet e policisë janë pjesë e skenarit për të shkatërruar dosjen ndaj Vangjush Dakos.

‘Shpif, shpif se lirohesh, i thonë një llafi, po s’ka më peshk se rob jo e jo, që s’e ka marrë vesh se sulmet vulgare ndaj prokurorisë vijnë nga dhimbjet e forta të kokës për çështjet e hapura me drejtësinë!

Lufta me krimin e me korrupsionin vetëm do të përshkallëzohet‘, shkruan Edi Rama në Twitter.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Nje qe do te iki sa me pare nga ky vend. 22/10/2018 19:48

Thjesht ky rob, ka pjerdhur komplet.

t22/10/2018 15:16

Kaqoli shkrete ,harron se sa me shume qe goditen krimi e korrupsioni aq me shpejt afrohet fundi i vet

Shto koment

Denonco