VIDEO/ Pjerin Ndreu për arrestimin e shokëve/ Skandaloze mënyra dhe me dy standarde

VIDEO/ Pjerin Ndreu për arrestimin e shokëve/ Skandaloze mënyra dhe me dy standarde

11:31, 22/10/2018

Kanë ardhur reagimet e para nga deputetët e PS-së, për arrestimet e policisë.

Deputeti socialist i Lezhës, Pjerin Ndreu duket se ka qenë më i ashpri nga të gjithë.

Duke folur pas mbledhjes se grupit të PS-së, Ndreu i cili ka sulmuar policinë duke i cilësuar arrestimet si skandaloze dhe me dy standarde.

Deputeti socialist Pjerin Ndreu, njihet për miqësinë e tij të fortë me ish-deputetin e Lezhës, Arben Ndoka, i cili u arrestua mbrëmjen e djeshme.

‘Nuk marr përsipër të gjykoj provat. Kam rezerva për mënyrën skandaloze të veprimit, sjelljen skandaloze dhe se si kanë vepruar me mënyrën e arrestimit.

Dhe praktikimin e dy standardeve, një grup që quhet i parëndësishëm dhe merret prokuroria lokale dhe një grup tjetër që merret prokuroria e krimeve të rënda.

Duhet shihen me qetësi këto gjëra. Ne si forcë politike nuk mbështesim asnjë veprim të paligjshëm, por mënyra e të proceduarit të Prokurorisë dhe policisë në dy raste të ndryshme në Lezhë është e habitshme.

Të presim verdiktin e drejtësisë e të flasim për të tjerat’, është shprehur deputeti Pjerin Ndreu pas mbledhjes se grupit parlamentar të PS.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

koco ti e koco une23/10/2018 10:25

Kur do ti vi radha ketij legenit, Pjerin Ndreu? Ky eshte me i rezikshem se Arben Ndoka. Gjithe pislliqet ne Lezhe behen me urdher te tij. Po kur ka fytyre ky m... kerkon dhe shperbleme seksuale!!!

gramoz22/10/2018 14:15

Nau terbua dhe shoku pjerdhin, epo domosdo mbas ketyre shokeve kriminele qe tu arrestuan vjen rradha jote pjerdhin, rradha jote dhe e shum shokeve te tjere te ripjerdhjes. Tik Tak pjerdhin tik Tak po ju vjen ora te kapni sapunin!

t22/10/2018 13:53

drejtesia eshte me dy fytyra sicershte edhe fytyra e ketij legeni

Shto koment

Denonco