Balili dhe Lul Berisha u arratisën, Manjani tregon hapur: Ja cili e dekonspiroi operacionin!

Balili dhe Lul Berisha u arratisën, Manjani tregon hapur: Ja cili e dekonspiroi operacionin!

10:09, 22/10/2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka shprehur bindjen e plotë se operacioni i fundit i Policisë kundër grupeve kriminale u dekonspirua. Ai ka dtreguar haputazi emrin e personit që e bëri këtë.

Manjani: Operacioni i Policisë u dekonspirua?! Sigurisht që po!

E dekonspiroi Ministri i Brendshëm.

1.Një javë para javës që lamë ai deklaroi në tekst:”... javën që vjen do kemi goditje të fortësh...”

2. Në mes të javës që sapo lamë, në konferencë për shtyp me Drejtorin e Policisë Gjermane, përsëri tha: “... ju këshilloj që këto ditë t'i mbani afer telefonat sepse zëdhënësit do kenë lajme..”

Këto deklarime të përsëritura ishin në fakt njoftime për ”të interesuarit” të fshihen...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco