Arben Ahmetaj në Kuvend, Edi Rama e Enver Hoxha, njësoj

Arben Ahmetaj në Kuvend, Edi Rama e Enver Hoxha, njësoj

10:53, 11/10/2018

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj është thirrur në interpelancë nga deputeti Erjon Braçe.

Ndërsa po mbante fjalën e tij Ahmetaj për të vlerësuar punën e qeverisë Rama bëri dhe një paralelizëm.

"Stadiume në këtë vend janë ndërtuar vetëm në 'kohën e Enverit', kështu i referohemi, në 1980-n.

Që nga ajo ditë, stadiume janë ndërtuar vetëm në mandatin 'Rama 1', dhe vazhdojnë në mandatin 'Rama 2' dhe jam i bindur që do vazhdojnë në mandatin 'Rama 3', ka thene Ahmetaj.

Siç duket për ministrin e Financave, Edi Rama dhe Enver Hoxha janë njësoj, e kjo jo vetëm nga ndërtimi i stadiumeve por edhe per te tjera gjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Miu te kiu12/10/2018 16:45

Evgjit i pari. Evgjit i dyti. Arixheshke e treta.

t11/10/2018 16:08

nqs shqiptaret do lejojne rama 3,perfundimisht kane vertetur se jane baraz me nje qen te rrahur

Shto koment

Denonco