VIDEO/ Basha: Ja pse Edi Rama ka frikë nga vettingu në politikë

VIDEO/ Basha: Ja pse Edi Rama ka frikë nga vettingu në politikë

09:58, 22/09/2018

Që ditën e parë, Edi Rama nuk e ka pranuar vettingun në politikë.

Edhe pse fillimisht u tregua i gatshëm, brenda pak orësh ai bëri prapa ktheu duke e kundërshtuar.

Kreu i opozitës Lulzim Basha, i cila është ideuesi i këtij propozimi për vettingun në politikë, ka reaguar gjatë mëngjesit të sotëm, duke dhënë edhe arsye se pse Edi Rama ka frikë nga vettingu në politikë.

‘Më në fund e pranoi: ai është kundër vetingut në politikë, është kundër pastrimit të politikës nga krimi. Të tjerat janë llogje. Por pyetja mbetet: pse e ka frikë Edi Rama vetingun e politikës?!’, shkruan Basha në Tëitter dhe e shoqëron me videon e mëposhtme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco