Viziton Tiranën, zyrtarja e lartë e DASH për çështjet europiane, Elisabeth Millard

Viziton Tiranën, zyrtarja e lartë e DASH për çështjet europiane, Elisabeth Millard

12:22, 19/09/2018

Vjen në Shqipëri, Krye Zv.Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard për një vizitë treditore. Ambasada amerikane në Tiranë i ka uruar mirëseardhjen dhe ka njoftuar se gjatë vizitës së saj tre ditore në Tiranë, Krye Zv. Ndihmës Sekretarja për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike në Departamentin e Shtetit Elisabeth Millard do të takohet me udhëheqës të lartë shqiptarë, do të vizitojë projekte amerikano-shqiptare, si dhe do të njihet me historinë dhe kulturën shqiptare. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco