Deputetja e PD, deklaratë ‘bombë’ në Syri.net: Nëse prishet Teatri, Ramën e pret ...

Deputetja e PD, deklaratë ‘bombë’ në Syri.net: Nëse prishet Teatri, Ramën e pret ...

18:45, 18/09/2018

Deputetja demokrate, Oriola Pampuri ka deklaruar nga studio e lajmeve të Syri.net, se nëse do të prishet Teatri Kombëtar, atëherë Rama do të përballet me qytetarët dhe opozitën.

Sipas saj nëse qeveria vendos të prishë këtë objekt, qytetarëve ju lind e drejta për mosbindje civile.

‘Nuk mundet opozita që të pranojë një vendim për prishjen e Teatrit. Nëse do të prishet teatri do të ketë edhe mosbindjecivile vendoset të prishet teatri, Rama do të përballet me opozitën dhe qytetarët’, u shpreh Pamuri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Rez19/09/2018 01:59

Me sigurese ishte bomba apo pa sigurese? Kercenim te madh i paska bere dhe surprize e madhe nga opozita per Ramen. Me misbindje civile do rrezohet mafia?

Shto koment

Denonco