Pas inisiativës për afrimin e PDIU, Dule tek Basha, vijon bashkëpunimi…

Pas inisiativës për afrimin e PDIU, Dule tek Basha, vijon bashkëpunimi…

15:13, 14/09/2018

Kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule është takuar me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë e PD-së.

Dule tha pas takimit se vijon bashkepunimin me Partinë Demokratike duke hedhur poshtë kështu zërat për një ftohje mes tyre pas një afrim të mudshëm të Idrizit. Secili ka prioritetet e veta the Dule, si ne edhe  PDIU.

Takimi i Dules me Bashën ka ardhur pas kalimit të PDIU-së në koalicionin opozitar. Vangjel Dule është kundër pranimit të Shpëtim Idrizit. Në mbështetje të Dules janë dhe Nard Ndoka dhe Dash Shehi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco