Kosovo FM Pacolli requests Albania’s presence in the land swap negotiations with Serbia

Kosovo FM Pacolli requests Albania’s presence in the land swap negotiations with Serbia

10:45, 14/09/2018

Foreign Minister of Kosovo Behgjet Pacolli said Albania must be actively present in the negotiations between Prishtina and Belgrade.

"I have requested from Albania not to stay arms crossed in the process but to be a consisting part of our aim. Our aim is dialogue with Serbia, and Albania must be there. If EU and the United States can be present, why not Albania as well?”, Pacolli told media reporters today, speaking about the negotiations of a possible land swap between Kosovo and Serbia.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Edlir Rameta14/09/2018 12:43

Behgjet dakort jemi me kete shashken tende,pse them shashke ?!kam dyshimet e mia se ju jeni filo Rus dhe Serb beni lojen e gjarperit Hashim.Ju tani bashke me gjarperin Hashim e pate qe jeni ngecur ne balte dhe ju doli "marveshja per korigjim kufijsh"nje bombe qe se prisnit sepse klasa politike shqipetare ja u dha pergjigjen shkurt dhe prepre,nuke ka dhe slejome coptimin e kosoves ne asnje menyre.Doli me vonese po doli ama Ditmir Bushati dhe doli kunder Edvinit drogmenit ne kete raste,doli doktor Berisha gjithashtu dhe shume politikane te tjere pervec njerit qe eshte dashnore e Vucicit kuptohet se kush ,Edvin droga.Ju tani begjet u kujtuat qe dhe shqiperia te mare pjese ne bisedime?!a nuke ishit ju ti dhe gjarperi qe kundershtuat me force nderhyrjen e politikaneve shqipetare?!Ku gjarperi Hashim hodhi akuzat kunder doktor Berishes?!cfare loje kerkon tani te besh ti behgjet dhe gjarperi jeni totalisht te deshtuar.Shqiperia dhe shqipetaret kure skane per te lejuar copetimin e kosoves sepse ju pra ti Behgjet dhe gjarperi hashim kerkoni ta shisni si placke tregu.Ne shqipetaret kudo qe jemi kure sdo ju mbeshtesim ju ne tradhetine qe kerkoni te beni ndaj kosoves.

Shto koment