VIDEO/ Rrëzimi i kësaj qeverie është emergjente

VIDEO/ Rrëzimi i kësaj qeverie është emergjente

00:03, 17/08/2018

Protesta në Rumani ka marrë zhvillim shumë të madh në këto kohë. Protesta është inicuar nga emigrantët ku kauza është korrupsioni i qeverisë.

Emigrantët rumunë thonë se qeveria e korruptuar i ka bërë ato të lëvizn jashtë vendit të tyre. Figura të njohura kanë bërë thirrje që shqiptarët të marrin shembull nga protestat e Rumanisë.

Në videon e mëposhtme do shikoni intervistën e zhvilluar me Ilir Demaliaj në Fax News për protestat në rumani dhe në Shqipëri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Askushi17/08/2018 10:28

O Demalia, ti ke shume te drejt, qeverrija duhet rrezuar, por kush do ta rrezoj? Ata qe ti shpreson se do ta rrezojne, e forconne me shume fatkeqsisht.

bimi17/08/2018 08:22

My spiuni I sigurimit demalia na Ben moral nga amerika sent cfar duhet the brjm ne is dil me me televizor se po ndyn nje popull o I pa fytyr to pa shloll do mrsosh se so the jetojm is na shit drngla o spiu

t17/08/2018 05:47

Ky popull nuk dihet kur do çohet,edhe ne 91 u çua kur mbeti keq per buke e ushqime,korrupsionin kjo qeveri e ka bere menyre jetese,por kur te çohet do ti marre te gjithe perpara dhe kesaj radhe nuk ka per te dale ndonje plehre sigurimi si N.Ceka qe beri thirrje per te mos e sulmuar bllokun,kesaj radhe te gjej vrime ku te futet edhe opozita me ne krye renegatin lul pasha

Shto koment