VIDEO/ Albin Kurti: Bisedimet për ndryshimin e kufijve janë më afër luftës se paqes

VIDEO/ Albin Kurti: Bisedimet për ndryshimin e kufijve janë më afër luftës se paqes

20:56, 13/08/2018

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i tha Zërit të Amerikës se synimet për korrigjim kufijsh apo shkëmbim territoresh, janë të gabuara dhe mund të kenë pasoja të dëmshme.

Ai tha se debatet e fundit më shumë lidhen me tendencën e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, që të jetë sa më larg Gjykatës së Posaçme.

Në intervistën dhënë korrespondentit tonë në Prishtinë, Leonat Shehu, zoti Kurti, partia e të cilit angazhohet për bashkimin kombëtar të shqiptarëve, thotë se është kundër idesë që për ta bashkuar Kosovën me Shqipërinë, të falet veriu i Kosovës. /VOA.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment