Mashtrimi i madh i ‘Rilindjes’! Ja si janë katandisur rrugët në Shqipëri

Mashtrimi i madh i ‘Rilindjes’! Ja si janë katandisur rrugët në Shqipëri

16:57, 13/08/2018

Me ardhjen e socialistëve në pushtet, kryeministri Edi Rama, trumbetonte më të madhe projektin e tij ‘Rilindja Urbane’, me të cilin synonte rregullimin e qendrave të qytetëseve dhe fshatrave.

Madje nuk nguroi as të nxirrte në media programet e tij duke i shitur ato si suksese të mëdha, por që në realitet janë një dështim i madh.

Zëdhënësja e PD-së, Silvi Bardhi ka publikuar në Facebook, një video e cila nxjerr në dritë mashtrimin e madh të kryeministrit Rama dhe të zyrtarëve socialistë.

Ndryshe nga sa pretendon Rama për rrugët në fshatrat turistikë siç është Kanina në Vlorë, është gjendja e tyre. Siç shihet edhe në video, rrugët e ‘rregulluara’ nga socialistët, sot janë në mëshirë të fatit, madje janë  katandisur edhe më keq se në mesjetë.

Për më shumë shihni videon dhe gjykoni:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco