Julian Deda: Të mbrojmë Teatrin nga kafshimi i lubive

Julian Deda: Të mbrojmë Teatrin nga kafshimi i lubive

22:15, 12/07/2018

Artistë dhe qytetarë kanë vijuar sërish sot protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar. Qindra protestues u zhvendosën në fillim para godinës së Kryeministrisë dhe më pas para Presidencës ku i bënë thirrje Presidentit Meta për mosdekretimin e ligjit i cili sanksionon shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar.

Protesta është shoqëruar edhe me reagime në rrjetet sociale nga ana e protagonistëve të saj.

Aktori Julian Deda u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen në këmbë për të mbrojtur Teatrin nga “kafshimi i lubive”.

Ja postimi i plotë i Julian Dedës

“Sot ishim me shume se dje dhe me pak se neser. 
Te gjithe ne kembe per te mbrojtur Teatrin nga kafshimi i lubive.”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment