VIDEO/ ‘Pa teatër nuk ka Europë. Jo shembjes Jo shkatërrimit’! Artistët para kryeministrisë

VIDEO/ ‘Pa teatër nuk ka Europë. Jo shembjes Jo shkatërrimit’! Artistët para kryeministrisë

19:01, 12/07/2018

Me qindra artistë dhe qytetarë shqiptarë, janë bashkuar ditën e sotme për të protestuar kundër ligjit për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Me pankarta në duar ata janë nisur mbrëmjen e sotme drejt kryeministrisë, ku mbanin pankarta në duar në të cilat shkruhej: Pa teatër nuk ka Europë’.

Kjo protestë mbështetur edhe opozita shqiptare. Ndërkohë që kreu i PD, Lulzim Basha shkruan në Facebook:

‘Opozita bashkë me qytetarët prej muajsh protestojnë kundër aferës korruptive te Edi Ramës me pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit nepërmjet shembjes së Teatrit e ngritjes se kullave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment