Pas detit, Edi Rama i fal Greqisë edhe Çamërinë

Pas detit, Edi Rama i fal Greqisë edhe Çamërinë

13:19, 21/06/2018

Për të marrë votën e Greqisë në hapjen e negociatave Edi Rama nuk ka shitur vetëm detin, por ka shitur edhe Çamërinë.

Si zakonisht lajmet e këqija vijnë nga grekët.

Sërisht sot kanë qenë media greke ata që kanë lajmëruar se Shqipëria nuk ka falur vetëm detin, por ka falur edhe tokën shqiptare, tokën çame në Greqi.

Sipas medieve greke, Greqia nuk pranuar as të ulet në tryezën e bisedimeve nëse përmendet Çamëria, e jo më të nënshkruajë marrëveshje.

Në këtë pikë Edi Rama është tërhequr, duke pranuar kushtet greke, duke falur Çamërinë dhe detin në këmbim të votës së Greqisë në samitin e 28-29 qershorit ku do të vendoset për fatin e negociatave të Shqipërisë me BE-në.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t21/06/2018 14:00

Nuk ta do mendja qe keto poshtersira ne kurriz te vendit,kryplehra e rilindjes ti beje per voten per dt.28-29,aq me shume kur franca dhe gjermania e kane ndare mendjen per jo(nqs info e hashtag-ut eshte e sakte).tani qe nuk ka as gjykate kushtetuse çeshtja çame shuhet pergjithmone.a do reagojne çamet?po shoqeria civile ?po per ke do protestohet me pare,per mareveshjen,per teatrin,per kampet e issit,per moshapjen e negociatave,per ministrat e inkriminuar?per kaq pak kohe shih sa probleme shkakton kryeplehra rilindase,dhe te gjithe rrine te shushatur nga vapa e futbolli.mesa duket ja arriten qellimit te shperbejne shtetin demokratik.aferim.ndofta e meritojme

Shto koment