FOTO/ Basha merr pjesë në homazhet për Hilmi Haradinajn

FOTO/ Basha merr pjesë në homazhet për Hilmi Haradinajn

19:09, 18/06/2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë në homazhet shtetërore për t’i dhënë lamtumirën e fundit Hilmi Haradinajt, themelues i UÇK-së, babai i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Duke vlerësuar kontributin e Hilmi Haradinajt për lirinë e Kosovës, Lulzim Basha tha se ai dha kombit shqiptar cilësinë e qëndresës dhe patriotizmit.

"Sot vij për të ndarë dhimbjen e thellë me familjen Haradinaj që kaq shumë i ka dhënë Kosovës. Nuk vij të ndahem me bacën Hilmi, por vij të nderoj idealin e pavdekshëm që quhet Hilmi Haradinaj" - u shpreh Basha.

Hilmi Haradinaj do të prehet në Kompleksin Memorial "Dëshmorët e Kombit" në Gllogjan, komuna e Deçanit, më Kosovë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Loran shehu18/06/2018 21:10

Shum mir ka ber i lumt qe ka vajtur dhe e ka ngushelluar nga afer

Shto koment