Mblidhen ambasadorët e BE-së, 3 vende kundër hapjes së negociatave

Mblidhen ambasadorët e BE-së, 3 vende kundër hapjes së negociatave

16:45, 13/06/2018

Ambasadorët e Bashkimit Evropian, janë mbledhur ditën e sotme për të diskutuar hapjen e negociatave me Shqipërinë. Gazetarja Erisa Zyka, ka bërë me dije se nuk ka unanimitet për hapjen e negociatave, pasi 3 vende janë kundër këtij vendimi.

Në një lidhje me Fax neës, Zyka bëri me dije se edhe në këtë mbledhje Gjermania, Belgjika dhe Franca janë skeptike për çeljen e negociatave. Sipas saj vendet anëtare kanë deklaruar se kërkohen rezultate të tjera në luftën kundër drogës dhe korrupsionit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment