FOTO/ Shkarkohet zv/ministrja e Jashmte

FOTO/ Shkarkohet zv/ministrja e Jashmte

15:06, 08/06/2018
A+ Aa A-

Zëvendësministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Kleopatra Maliqi është shkarkuar sot nga detyra.

Vendimi është marrë nga kryeministri Edi Rama dhe i është bërë e ditur Maliqit.

Vendimi është marrë një ditë më parë dhe bërë publik ditën e sotme.

Vendimi si më poshtë:

VENDIM Nr. 341, datë 7.6.2018

PËR LIRIM NGA DETYRA
Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave 

VENDOSI:
Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë.

 Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.
KRYEMINISTRI
Edi Rama

 Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Linda rama09/06/2018 19:01

E vetmja gjë e mirë e Ramushit

Liu08/06/2018 17:46

Tani po e gjeti te keqen e qeverise Rama

Miu te kiu08/06/2018 16:25

Edhe klopatra edhe maliqi vari k...

tironci08/06/2018 15:11

E kputi qafen kjo lenka cuko e koheve moderne? Tamam femer komuniste e oreve te para. Kokeboshe hazerxhevape e te rroje partia.

Shto koment

Denonco