Megaskandal/ 1 milion euro për takimin me Macron. E thotë ish-ministri i Ramës

Megaskandal/ 1 milion euro për takimin me Macron. E thotë ish-ministri i Ramës

15:27, 16/05/2018

Edi Rama ka paguar 1 milionë euro për të bërë një takim me presidenti e Francës, Emanuel Macron. Denoncimi me fakte e prova është bërë nga ish-ministri i Drejtësisë që i ka bërë publike në Facebook.

Sipas Ylli Manjanit janë paguar 1 milionë euro taksa për një takim me Macron.

Sot Edi Rama tha se takimi është bërë pas një letre personave që ai i kishte nisur presidentit të Francës.

Reagimi i Ylli Manjanit në Facebook:

1 milionë Euro nga taksat për një takim me Macron!

Kompania “Rothschild & Cie” do na konsultojë qeverinë se si të ulë borxhin!!! Se çfarë shkence është kjo që kërkon konsulencë, Rilindja e di!

Ndërkohë borxhi u shtua me 1 milionë...

Nga një kërkim në google, te kjo kompani paska punuar Macron-i...

Pas tenderit, bëhet takimi...

Hajde se po e pranojmë një takim për aq para, por a zgjidhi gjë?

Se mesa duket ju mbeti rekomandimi jo për BE, por për spital...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ladi17/05/2018 23:38

Eshte e vertete qe Macron ka punuar ne Rothschild & Cie. Eshte po kaq e vertete qe kjo banke mortje, do te na rrjepe edhe lekuren ne , pasi 1 milion euro nuk eshte asgje per kete banke, por do te shtohet kontrata dhe perfitimet me kete banke. Takimi ishte per ti treguar Presidentit Macron se ju dhashe nje kontrate te Vogel por do ta shtoj kete shume pasi juve do te me mbeshtetesni ne aspiratat e mia.

zaho17/05/2018 15:18

Jo trasmetim por as edhe nje lajm! Kuptohet qe eshte i paguar takimi; me parate tona( te budallejve)

Leka 17/05/2018 00:57

Kush humbet kohë ta pret në zyrë këtë qenef

Taku16/05/2018 17:10

Vk deri ne fund te vitit nr i popullsis do shkoj sa mali i zi do ngelen vetem lejfenet qe do han njeritjetrin.

Agur Badeci16/05/2018 16:54

Asnje television francez nuk ka transmetuar asgje nga vizita e Ed Rames ne Paris.

Shto koment

Denonco