Rama mesazh live Tahirit/ Unë të mbrojta si Xhafën, mos u zemëro

Rama mesazh live Tahirit/ Unë të mbrojta si Xhafën, mos u zemëro

13:39, 16/05/2018

Ka një fjali ne monologun e sotëm të Edi Ramës që të tërheq më shumë vëmendjen dhe që shfaq panikun e Ramës ndaj Saimir Tahirit.

Disa herë Edi Rama tha se nuk i shet njerëzit e tij, madje as Tahirin nuk e lëshoi njëlloj si Xhafen, por s’ka çfare ti bëjë Prokurorisë.

Duket se ky mesazh i përsëritur disa herë nga Rama shfaq panikun dhe frikën ndaj Saimir Tahirit, në raport me mbrojtjen që po i bën pasuesit te tij Fatmir Xhafës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Dritani me D te madhe16/05/2018 15:05

E si nuk duhet te jete pergjegjes moralisht? A nuk e dinte ai se vellai i tij ishte i denuar ne Itali? Edhe nese nuk e dinte me pare, kur opozita i beri publike, pse nuk e thirri vellane dhe ti thoshte a jane te verteta keto apo jo? Pse nuk kontaktoi me autoritetet italiane ne lidhje me kete ceshtje, sapo e degjoi per here te pare, dhe te vepronte, duke e dorezuar vellain e tij, sic i vellai deklaroi sot se do te dorezohej? Atehere ai do te ishte moralisht i paster perpara publikut. Nuk mund te dale ne deklarata dhe te thote qe i vellai, ne nje moshe te re, kur nderkohe ai ka qene 25-27 vjec, periudha per te cilen akuzohet, ishte ne nje vend te gabuar ne kohe te gabuar. Nese do te kishte qene 17-19 vjec, atehere mund te thoshte qe gaboi apo u ndodh ne nje vend te gabuar ne kohe te gabuar, sic edhe deklaroi. Sa bij nenash kane qene ne vend te gabuar ne kohe te gabuar dhe sot po vuajne denimet qe ky shtet apo shtet e tjera i kane denuar. Nje politikan i vjeter, minister disa here, nuk mund te fshihet pas gishtit, nderkohe qe ka marre edhe flamurin e reformes ne drejtesi, e kerkon te beje veting ne te gjithe sistemin e drejtesise, perfshire edhe policine, nderkohe qe nuk e paska ditur qe i vellai ka qene i denuar ne Itali. Shume e veshtire per t'u besuar, nderkohe qe te tjereve u dine e njohin dhembe e dhemballe, kushurinj te afert e deri 7 breza larg, nese kane qene te denuar apo jane ne kerkim, por nuk dine per familjaret e tyre. Ky vend ka arritur aty ku nuk mban me. Ai jo vetem duhet te jape doreheqjen por nuk ka fytyre me te dale me ne publik. Turp per thinjat qe ka ne koke.

Shto koment