FOTO/ Agron Xhafa mbërrin në Romë, e presin prangat italiane

FOTO/ Agron Xhafa mbërrin në Romë, e presin prangat italiane

12:53, 16/05/2018

Me një letër publike Agron Xhafaj deklaroi sot se do të shkonte në Itali për të vuajtur dënimin.

Kjo ishte një përpjekje për të shpëtuar vëllain ministër, Fatmir Xhafajn.

Ish-kryeministri Sali Berisha bën të ditur se, Agron Xhafaj ka mbërritur në Romë, ku është prangosur nga policia.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha:

Baroni i drogës Agron Xhafa pritet në aeroportin e Romes nga policia Italiane!

Pershendetje Dr, sapo mbrriten ne aeroportin e Romes me avionin e nisur ne ora 04:00 te mengjesit, Agron Xhafa i shoqeruar nga dy oficere te policise shqiptare me te zbritur ne aeroport e moren me nje mikrobuz te veçant police italiane!”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t16/05/2018 13:04

Çkuptim ka ky dorezim,ne baze te kujt procedure,pse tani,edhe me budallai e kupton qe shteti eshte kalbur ne thelb,kjo kerkon nje hetim nga fillimi ne fund,por kush do e beje?ata qe e fshehen deri tani,dhe pastaj thone se duan te pengojne hapjen e negoc

Shto koment

Denonco