FOTO/ Qytetarët protestë kundër Ramës e Xhafajt, ndërhyn me forcë policia

FOTO/ Qytetarët protestë kundër Ramës e Xhafajt, ndërhyn me forcë policia

12:11, 16/05/2018

Një protestë është duke u zhvilluar tek Ministria e Brendshme kundër Fatmir Xhafës.

Pasi nisi e qetë dhe me parrulla kundër qeverisë, protestuesit kanë vendosur disa parrulla te dera e ministrisë.

'Jepe doreheqjen', 'qeveria e droges', 'poshte komunizmi', jane disa prej thirrjeve te protestuesve.

Por në këto momente ka ndërhyrë policia, duke shkaktuar një përplasje.

Protestuesit janë përplasur me Policinë, teksa kanë tentuar që të vendosin pako ‘kokaine’ në mënyrë simbolike.

gallery}

Image

ImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Bobi vl 16/05/2018 12:58

Opozita duhet te mbledhi forcat per zgjedhjet e ardheshme dhe ti len budallalleqet here pas here ! Mona do Ja fusi Pd kini per ta par .

Shto koment