Pse më rrejnë?

Pse më rrejnë?

14:47, 16/04/2018 Nga Artan Fuga

Pse më rrejnë?

Vec disa zyrtarëve shumë të lartë në kohë të ndryshme, nuk kam dëgjuar:

asnjë zyrtar të lartë,
asnjë deputet,
asnjë biznesmen,
asnjë qytetar madje, 
asnjë analist,
asnjë studjues,
asnjë artist,

të më thotë nga afër, në intimitet shoqëror, se mezi pret që Shqipëria të hyjë në Bashkimin Europian.

As edhe një edukatore kopështi!

Unë kam bindjen se nuk është e rastit.

Pse më gënjejnë xhanëm, kur sondazhet tregojnë se të gjithë duan të hyjnë në BE?

Unë si ata një pabuks jam!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

krasasi tp16/04/2018 17:17

Profesor,Prinderit e mi punonin dhe jetonin ne qytet kur ne fshatin tim po punohej per krijimin e kooperativave bujqesore.Nena ime, qe kish ardhur per te pare te afermit e saj ne fshat, u afrua ne mbledhjen e fshatit .Pyetjes se te deleguarit te partise se a do futeni edhe Ju ne kooperative ?, nena ju pergjigj:"do futemi si gjithe te tjeret, te rroji partija".Pas disa ditesh makina te dera e shtepise ne qytet, plackat e me vrap, ne kooperative.Babaji nga llogaritar ne nje ndermarrje perfundoji stallier ne kooperative.Sontazhet qe thoni per integrimin ne BE,me siguri perfshijne qytetaret por jo , nje pjese jo te vogel te zyrtareve te larte,deputet ,biznesmen,analist studjues, artist, madje edhe qytetar, dhe e dini sepse?.Livadhisja ne tranzicion per nje takem, eshte parajse ,ne krahasim me "ferrin" ne BE, ku do tu duhet tu neneshtrohen ligjeve, rregullave , detyrimeve dhe perfitimeve te ligjshme.Po te ishte per qytetaret e shkrete, me siguri do iknin ne kembe per te mbrritur fizikishte para dyerve te Brukselit.Ndersa parine do zene me hu per ta cuar atje.

Shto koment