VIDEO: PD zbardh pamjet, si u falsifikua nga 'Prokuroria e Ramës', ora e rrëmbimit të protestuesve

VIDEO: PD zbardh pamjet, si u falsifikua nga 'Prokuroria e Ramës', ora e rrëmbimit të protestuesve

12:43, 16/04/2018

Deputeti i PD, Edi Paloka, ka publikuar para medias, videon që dëshmon orën e saktë kur Policia me maska, rrëmbeu në Kukës qytetarët që protestuan në Rrugën e Kombit, duke shkelur çdo liri e të drejtë njerëzore.Rrëmbimi dhe arrestimi ndodhën në mes të natës, në kundërshtim me ligjin. Ca më tepër, kuksianët vazhdojnë të mbahen në burg edhe pse kryeministri Edi Rama e pranoi se ishte fajtor për taksën, pa bërë konsultime dhe informuar qytetarët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

gramoz16/04/2018 15:35

Eshte policia e edvin skizofrenit, policia e hashashit si policia e enver kriminelit, arrestojne njerzit e pafajshem ne mes te nates si bandit ordiner. Kjo eshte policia qe do edvin kokaina dhe hetuesi i kohes se dulles fatzi xhafaj.

Shto koment