Berisha praises air strikes against Assad, says Russia is on the ‘evil side’ of history

Berisha praises air strikes against Assad, says Russia is on the ‘evil side’ of history

13:22, 14/04/2018

Former Albanian President and Premier Sali Berisha applauded the air strikes of the United States, UK and France on Syria against President Assad’s regime. The Democrat leader also said Russia is on the evil side of history with its back to Addad.

"A deserved and commendable attack of the main Western allies, the United States, Great Britain and France against Dictator Bashar al Assad, Middle East’s new Saddam; attack that makes his people happy. Russia proves it has sided on the evil side of history”, Berisha wrote on his Facebook page.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sirius14/04/2018 14:11

Jo Doktor. Demonizimi i Rusise, nuk sjell asgje te mire per kete bote te trazuar. Interesat ekonomike te kastes qe kontrollon qeverite perendimore, nuk jane automatkisht vlera qe duhen perqafuar. Rusia nuk eshte shtet agresiv dhe ekspansionist. Katrahuren ne Lindjen e mesme e krijoji Amerka me Izraelin. Ata ndezen zjarrin dhe krijuan luften civile ne Siri. Rusia refuzon te shitet dhe futet nen kontrollin e bankiereve dhe elitave financiare qe kontrollojne perendimin. Ne cirremi gjithe diten per oligarket qe kontrollojne Ramen, por cuditerisht harrojme oligarket qe kontrollojne Ameriken, Angline, Francen etj.

Shto koment