Berisha shprehet për sulmin kundër Bashar al-Assad: I merituar! Rusia, në anën e ligë të historisë

Berisha shprehet për sulmin kundër Bashar al-Assad: I merituar! Rusia, në anën e ligë të historisë

13:22, 14/04/2018

Ish-Kryeministri i vendit, Sali Berisha, e ka përshëndetur sulmin ajror të SHBA, Britanisë dhe Francës në Siri. Në një shënim në Fb, ish-kryeministri shprehet:

"Një sulm i merituar dhe për t’u përshëndetur i aleatëve kryesorë perëndimorë, SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës kundër diktatorit Bashar al Assad, Sadamit të ri të Lindjes së Mesme, që gëzon popullin e tij. Rusia provon se është vendosur në anën e ligë të historisë," përfundon Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sirius14/04/2018 14:11

Jo Doktor. Demonizimi i Rusise, nuk sjell asgje te mire per kete bote te trazuar. Interesat ekonomike te kastes qe kontrollon qeverite perendimore, nuk jane automatkisht vlera qe duhen perqafuar. Rusia nuk eshte shtet agresiv dhe ekspansionist. Katrahuren ne Lindjen e mesme e krijoji Amerka me Izraelin. Ata ndezen zjarrin dhe krijuan luften civile ne Siri. Rusia refuzon te shitet dhe futet nen kontrollin e bankiereve dhe elitave financiare qe kontrollojne perendimin. Ne cirremi gjithe diten per oligarket qe kontrollojne Ramen, por cuditerisht harrojme oligarket qe kontrollojne Ameriken, Angline, Francen etj.

Shto koment

Denonco