Vasili: Komedi e zezë e Ramës me Shkodrën, po pret të flasë kur të bien ujërat

Vasili: Komedi e zezë e Ramës me Shkodrën, po pret të flasë kur të bien ujërat

11:35, 22/03/2018

Petrit Vasili i LSI e sheh si një turp atë "komedi të zezë" që qeverija Rama po luan me Shkodrën, në kushtet kur mijëra njerëz janë të rrezikuar dhe mbi 4 mijë ha tokë,të përmbytura.

"Shkodra po perjeton nje moment shume te veshtire dhe mijra hektare toke jane permbytur dhe mijra familje jane te rrezikuara, - shkruan Vasili në Fb.-  Kryeministri as qe ka shkelur dhe as flet asnje fjale per kete situate kritike.

Ky Kryeminister qe vite me pare ne permbytjet e 2010 -11 mbante pa u lodhur fjalime pa fund sot ka qepur gojen e ka lidhur kembet dhe as flet per Shkodren e as shkon ne Shkoder.

Pret kryeministri qe natyra te qetesohet ujrat te fillojne te bien vete dhe ky pastaj te dale e te recitoje te njejten idiotesi "qe ne menaxhuam krizen si asnje here ne keto 25 vjet".

Fakti eshte qe Shkodren e ka lene ne meshire te fatit.Personat qesharake te qeverise ku njeri i bie gozhdes dhe tjetri patkoit nuk jane menaxhuesit e permbytjes por komedia e zeze e qeverisjes me Shkodren. Shqiptaret jane pa drejtim, "përfundon Vasili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gramozit22/03/2018 17:59

Po çfarë ti çposh asaj gërdalle? E ka bërë sallatë fare me Viciqin si dikur motit Enveri me Miladinin. Ka nge ai të merret me Shkodrën, ka punë të mëdha në duar, po na merr Greqija detin, Ka çuar Bushatin ti lerë bythën për ti zhvatur një çikë negociata. Ehu akoma te ura ti Gramoz, Shkodra nga ujët do ta gjejë, ca si Zoti e ca shkarkime hidroçentralet, ciqirëmën, i çoi Oltën me ca foto kanalesh e me mininifund, për t'ja ngritur përpjetë.....moralin. Boll, askush në histori nuk ka bërë më shumë për Shkodrën se EDrama. Na e rruftë për verë se në dimër.......

gramoz22/03/2018 14:58

Edvin kokaina shkon vetem kur permbyten fshatrat e Lushnjes, se nga natyra jane njerez me te bute, kurse ne Shkoder ka frike se ja çpojne sumatriçen.

Shto koment

Denonco