Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

10:20, 22/03/2018

Ish Ministri i Drejtësisë ka reaguar në një postim në rrjetet sociale pas iniciativës së disa debateve për tema të ndryshme më të rinjë, organizuar sipas tij nga Ambasada Amerikane dhe Fondacioni Soros. Ai u ka bërë thirjë të rinjve që të refuzojnë ftesat për debate mbi martesat Gay, eutanazinë, dhe legalizimin e drogave.
Ja postimi i plotë i Ylli Manjanit në Feccebok: Martesat Gay;Eutanasia; legalizimi i drogave e pisllëqe të tjera si këto, po ju mësohen të rinjve!!!

Ambasada Amerikane dhe Fondacioni Soros janë organizatorët e këtyre debateve tek të rinjtë.

Ky lajm u pëçua dje.

Megjithë respektin që kam për organizatorët, nuk më duket aspak edukuese kjo gjë!

Të rinjtë kanë nevojë të edukohen duke vajtë në shkollë për të mësuar normalen, ose atë që është e rregullta dhe e ligjshmja!

Pra kanë më shumë nevojë të mbushin mendjen me dije e jo b.....!

Po të më dëgjonin mua, ata të rinj që ftohen të marrin pjesë në mesimin e pisllëqeve, duhet të refuzojnë pjesmarrjen!

Ta refuzojnë, duke i falenderuar organizatorët për këtë “kontribut” të pa kërkuar!

Më mirë të rrinë në kafene!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Onkezmi23/03/2018 03:01

Te gjitha keto vese i gjen tek rilindasi i famshem Ra-ma...

D22/03/2018 14:26

Synimi I edukimit eshte avancimi I diturise dhe perhapja e te se vertetes kurse ne shqiperi veprohet krejt e kunderta ,synohet edukimi degjenerues dhe shkatrimtare per njeriun.KJO eshte jo normale dhe ofendim per shqiptaret.

qytetar22/03/2018 11:02

Thene shume qarte dhe drejt. Mendoj se kur te ngopemi me gjerat normale mund te kerkojme ato anormale. Ne, kur them ne, shqiptaret ne pergjithesi, akoma kemi barkun thate, te uritur per buke, e disa kerkojne te na mbushin mendjen me gjera, qe as nuk na bie ndermend, jo me ti deshirojme. Nese Sorosi ka djalin e tij gay, nuk ka pse te na beje konferenca per te na mbushur mendjen se ato jane gjera normale. Pse Sorosi nuk ben konference per martesat burre-grua, per familjen tradicionale, se me gruan e tij e kane bere djalin, nuk besoj se e ka bere me ndonje burre tjeter? Sa per eutanazine, me keto politika qe po behen sot, shume po shkojne vete drejt vetevrasjes, e nuk kane nevoje per eutanazi, me kete rast kursejne edhe ato 'ilace' qe do te duhen per t'a cuar dike ne boten tjeter ligjerisht. Sa per legalizimin e drogava, me aq sa eshte mbjellur e korrur, mendoj se de facto eshte e legalizuar, sa per de jure, nuk i hyn kujt ne pune. Respekte Z.Manjani.

Shto koment