Bashkëshorti i deputetes së PS-së presion punonjësve/ Dorëhiquni ose...

Bashkëshorti i deputetes së PS-së presion punonjësve/ Dorëhiquni ose...

16:48, 21/03/2018

Punonjësit e Shërbimit të Provës ndodhen nën presion për të dhënë dorëheqjet.

Denoncimi është bërë nga punonjës të këtij institucioni, që drejtohet nga Engjell Hysi, bashkëshorti i deputetes socialiste Vasilika Hysi.

Shkresat përmes të cilave u kërkohet punonjësve të dorëhiqen ose në të kundërt do të shkarkohen nga detyra janë firmosur pikërisht nga Engjell Hysi.

Mësohet se të paktën 100 punonjës në të gjitha zyrat e Shërbimit të Provës rrezikojnë vendin e punës, ndërsa u kërkohet dorëheqja pasi nuk ka motivacion për t’i larguar nga funksionet që kanë.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku21/03/2018 19:06

Ç'mutin do ai ylli i hebrejve (i Davidit) tek shkresat e Shteti Shqiptar?

Askushi21/03/2018 18:27

Mire tja u bejene, e votuan vete dhe tani te mos bejne gerr verre...te ikin me patllixhanin ne prapanic....se te shijon....

Shto koment