Rama e shkarkoi nga detyra për korrupsion, e riemëron sërish drejtore. Ja ku ka ndodhur

Rama e shkarkoi nga detyra për korrupsion, e riemëron sërish drejtore. Ja ku ka ndodhur

13:37, 21/03/2018

Një denoncim ka mbërritur në adresën e ish-kryeministri Sali Berisha.

Pasi u shkarkua nga Edi Rama si drejtoreshë e Spitalit të Vlorës, për korrupsion, disa muaj më pas riemërohet sërish në këtë detyrë.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook:

Për Edvinin korrupsioni është meritë!

E largojnë nga detyra për korrupsion, e rikthejnë po aty me ryshfet!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

“I nderuar zoti Berisha!

Po ju ve ne dijeni dhe dua qe kete fakt ta beni publike ne parlamentin shqipetar dhe ne te gjitha institucionet. Ne krye te Spitalit te Vlores kryeministri Rama, riktheu si drejtore Bruna Mersinin.

Bruna Mersini u pushua ne maj te 2017 nga vete Rama si person me precedent penale denuar nga Gjykata Shqipetare.

Ajo u rendit e treta ne listen e publikuar nga Rama si personi me i korruptuar nga degjesat e bera me popullin.

E proceduar nga kontrolli i shtetit pa deshmi penaliteti sot u rikthye ne krye te spitalit nga krimineli Aldo Bare te cilin e ka djal teze . Vetem nga presioni i kriminelit aldo bare ajo u rikthye perseri ne krye te spitalit ne konkurse te tipit Rama , ku konkursi u be vetem me Bruna Mersinin.

Ju lutem denoncoheni kete fakt te paprecedent ne administraten shqiptare.

Ju lutem verifikoheni problemin per vertetesine e ankesave te mija...

Por do tju lutem perseri te mos e beni publik emrin tim.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arber21/03/2018 18:51

Mbase eshte edhe si thua ti.

gramoz21/03/2018 14:58

Kjo eshte normale ne qeverine e qelbesirave. Forca qelbesira, perpara per fitorje te reja me edvin kokainen ne krye.

Shto koment