Deputeti i PS zhbiron për skenarin rus, plas gallata tek demokratët: I paske rënë takimeve me vajza ukrainase!

Deputeti i PS zhbiron për skenarin rus, plas gallata tek demokratët: I paske rënë takimeve me vajza ukrainase!

14:38, 13/03/2018

Akuzat për bashkëpunim të Partisë Demokratike me Rusinë kanë shkaktuar batuta dhe humor në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, ku raportonte Besnik Dervishi, Komisioneri për të Drejtën e Informimit.

Ishte deputeti Alket Hysenaj që kërkoi të dijë nëse ka informacion për lidhjet e PD me Nik Muzin dhe Binatta Trade, pasi sipas tij, numri i kontaktit i kësaj kompania rezulton një klub në Ukrainë. Kaq mjaftoi që në mbledhje të plasnin batutat:

Alket Hysenaj: Keni informacion per lidhjet e partise Demokratike me Nik Muzin dhe Binata Trade.. Nga numri i kontaktit i kesaj kompania, del nje klub ne Ukraine: "TOO LOVE Club", takime me vajza ukrainase..

Enkelejd Alibeaj: I paske rënë numrit për takime me vajza nga Ukraina.

Alket Hysenaj: Çfare mund te na thoni per keto lidhje mes PD dhe biznesmeneve rus.. Dhe klubeve te nates. Takimeve me vajzat ukrainase.

Oerd Bylykbashi: I paske rene disa here numrit te ukrainaseve.. Jepja edhe Ulsiut.. Ti bjere dhe Ulsiu.

Ulsi Manja: Zoti Dervishi jepni nje pergjigje sepse kjo eshte nje ceshtje qe ka direkt lidhje me te drejten e informimit./lapsi.al

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

lali13/03/2018 16:42

Foto shume e goditur. Pjellat e komunizmit dhe zgjatimet e tyre kuvendojne bashke ne tempullin qe e felliqen. Nga e majta nuk kam cthem se dihet qe vijne nga nje uturak me ere te qelbur, perfshire shokun e nderuar Ulsi (u.q.i) por te vjen per te vjelle kur sheh aliby..hen aty qe mban ne krah nje pjelle te se keqes komuniste dhe shokun bilikbashi qe edhe pse nuk e thote i qan shpirti per shokun enver njesoj si luli... MJERE PD-ja ku ka perfundu...

Shto koment