Batutat/ Veliaj debat me gazetarët: S’jam terapisti yt, Edi Ramës i qafshi hallin, qetësohuni...

Batutat/ Veliaj debat me gazetarët: S’jam terapisti yt, Edi Ramës i qafshi hallin, qetësohuni...

22:59, 22/02/2018

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ishte i pranishëm në studion e Opinion përballë një paneli gazetarësh në lidhje me ndërtimet në kryeqytet. Veliaj është përfshirë në debate të ashpra, duke përdorur edhe fyerje ndaj të pranishmëve.  

Pjesë nga debati

Veliaj: Nuk jam terapisti yt, jam kryebashkiaku i qytetit. Duhet të qetësohesh, ose duhet të marrësh këshillimin e duhur.

Gazetarja: Je kryebashkiak por thuaj të vërtetën...

Veliaj: E dini ju që kur erdhën 500 kompani italiane në Tiranë nuk kishim ku t’i akomodonim, i çuam në Durrës se duheshin 2000 shtretër. Turistët te bulevardi i ri ku do flenë, te bregu lumit?

Gazetarja: Oferta për kulla keni? E di ti sa është çmimi i një apartamenti në kulla?

Fevziu: Ti po të duash e bën Edi Ramën të kërcejë sipër tavolinës...

Veliaj: Edi Ramës i qafshi hallin ju, se është i vetmi që ka sjellë një normë civilizimi

Gazetarja: Unë mendoj se në Tiranë nuk ka nevojë për kulla...

Veliaj: Unë nuk pranoj leksione nga njerëzit që nuk duan kulla dhe vetë rrinë në kulla. Jam për zhvillimin e një qyteti që garanton ofertë banimi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ari23/02/2018 12:03

More ku jane keta arkitektet shqiptare xhanem! Na vdiqen duke iu referuar arkitekteve te huaj qe as ia ndjen fare per kete vend por vetem i vijne pas avazit kryeministrit me kompani. Ka plane zhvillimi ky vend apo jo,ka perparesi ne perdorimin e parave ? Ceshte kjo deshire per te shkaterruar cdo vlere te shkuar,ajo qe eshte... qofte dhe me qerpic.Cjane keta njerez qe kerkojne te fshijne memorjen e ketij vend! Cjane ato shpjegime banale per eternitin e kaldajat me vajgur...Si mundet te vendosin ca qe fluturojne me presh se kush eshte me e mira per kete vend pa pyetur profesionistet dhe vete banoret...Po si sna merr lumi me mire....

t23/02/2018 06:11

Kujt i thote norme civilizimi qe paska sjelle rama,qe pranoi homoseksualet,apo qe jemi njelloj me shtete si sri lanka.o fytyre m.t,qe ska uje ta laje fytyren tende

Q.N.22/02/2018 23:29

Po si e shpjegon ti kete fenomen qe nuk ndodh ne asnje vend me institucione te stabilizuara te ekonomise se tregut: oferta per banesa rritet dhe cmimet e banesave vazhdojne te rriten, kur rregulli i pare i tregut eshte rritje e ofertes = renie te cmimeve. Ju jeni te qelbur dhe doni te mbuloni mutin me shurre.

Shto koment