Kosova është edhe Serbi/ Nuk është analist serb, është preferenca e Ramës në Tiranë

Kosova është edhe Serbi/ Nuk është analist serb, është preferenca e Ramës në Tiranë

23:37, 21/02/2018

Një analist i afërt me Kryeministrin Edi Rama tha në studion e “Opinion” se Kosova është edhe tokë serbe.

Sipas tij, nëse i referohemi historisë, “Kosova është edhe pjesë e Serbisë” dhe këtu ai i referohej kishave serbe.

Diplomatja Harxhi ka replikuar duke i kujtuar se gjithmonë Kosova ka qenë tokë shqiptare, ndërsa kishat kanë qenë gjithmonë të ngritura në toka shqiptare.

“Serbët e Mitrovicës janë të ardhur në Kosovë, ndërsa shqiptarët e Preshevës janë autoktonë në tokat e tyre”, tha Harxhi.

Mustafa Nano u shpreh gjithashtu në favor të këmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës.

Por Harxhi, është shprehur se mundësia e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë është një ide e ngritur nga serbët, por që shqiptarët dalin të humbur.

Harxhi tha se historia e shkëmbit të territoreve ka nisur në 16 tetor në 2016, gjatë vizitës së kryeministrit Edi Rama në Beograd.

Ajo bëri të ditur se në takimin ‘kokë më kokë’ që ka pasur me Vuçiçin, serbët kanë hapur tezën për ndarje të Kosovës dhe këmbimit të territoreve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

T22/02/2018 20:52

Ky ben lojen e Edi Rames qe kur thoshte nje gazetari serb nqs doni mund ta merni veriun e kosoves pak pike turpi sikur keto jane padrinot e kosoves e te shqiperise, jo se keto troje jane lare me gjakun e shqiptareve patriote.KETO analista do ta zhduken kur te zhduket Edi Rama.

Leka 22/02/2018 17:19

Paramendoni çfarë do i ndodhte sikur një finlandez do shprehej se Finlanda eshtë edhe Rusi sepse dikur pati ndërtuar dy-tre kisha pravosllave. Ky plehra sorosiane duhet bojkotuar nga mediat

Mu-So Na-Ba22/02/2018 10:58

Muc Nano eshte nje mastrubues si Sokol Balla, te dy masturbojne me fytyren e Rames perballe. Muc Nano nuk përfaqson asgjë dhe akushin dhe në këtë kuptim deklarata e tij është e pavlerë. Muc Nano mund të përpiqet pa fund duke bërë deklarata marrëzie po nuk do të arrijë asnjeherë të provokojë apo bëjë lajm sepse i ka dalë boja në sytë e teleshikuesve shqiptarë. Muc Nano mundet të provokojë qëllimisht për tu bërë interesant, gjë që nuk është hera e parë që ndodh me sherr-budallallëqet e tij, por askush nuk e merr seriozisht dhe kjo nuk i shton aspak shikueshmërinë ABC por madje rrit neverinë e shikuesve ndaj tij. Muc Nanon ka shumë gjasa të jetë në shërbim të Edi Ramës apo sintoni me të, sepse një politikane e ftuar në emision ka deklaruar se tezat e Muc Nanos janë shfaqur pas takimit kokë më kokë të Ramës me Vucic gjatë vizitës së fundit në Beoograd në 16 tetor 2016. Dhe kjo gjë e bën më të neveritshëm ABC News në sytë e teleshikuesve shqiptarë. Teleshikuesit e ABC s’cuditen me sherr-budallallëqet e Muc Nanos por me drejtuesit e ABC News që i kanë hapur një dritare Muc Nanos për të bërë propagandë antishqiptare. Një personazhi që është paguar me paratë e qeverisë Rama e ndoshta edhe nga sponsorizimet e Soros. Nuk është aspak habi që pas këtij qëndrimi të ABC qëndron pas kuintave Edi Rama. i cili në sintoni me Muc Nanon gjatë këtyre ditëve duan të zhvendosnin vëmëndjen nga prapësitë me marrëveshjen Rama-Cipras apo nga gropa ku Rama e ka zhytur vëndin dhe prej nga ku shqiptarët nuk po mundet të dalin. ABC duhet urgjentisht të distancohet nga kjo deklaratë që të mos abandonohet nga teleshikuesit shqiptarë në Shqipëri e Kosovë.

Tarasi22/02/2018 10:30

Mustafa Nano gjak i shprishur i shqiptarise, bythelepires i Rames e Serbise, turpi i Shqiperise. Pergjigjen qe meritonte ia dha znj.Edit Harxhi. Kosova eshte toke shqiptare qe ne lashtesi, kete s'e mohon dot askush, djep i nacionalizmit dhe i patriotizmit shqiptar. Krenar per ty Kosove.

Sonja22/02/2018 10:09

Ky eshte nje pler analist

Ardian22/02/2018 09:03

Ky eshte nje Pseudo-Analist, sikurse Edi Rama nje Pseudo-Kryeminister!

Shto koment