Haradinaj - Ramës: Kosova ka njerëz, nuk mund të vijnë të na mbajnë leksione!

Haradinaj - Ramës: Kosova ka njerëz, nuk mund të vijnë të na mbajnë leksione!

12:31, 20/02/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova nuk ka nevojë për leksione nga askush, duke komentuar fjalimin e Edi Ramës në Kuvendin e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë.

Kreu i Qeverisë së Kosovës i bëri komentet gjatë qëndrimit në qytetin e Mitrovicës, ku po shënohet përvjetori i grevës së minatorëve.

“I kam thënë Edi Ramës se mund t’i shesim mend njëri-tjetrit sa të duam. Edi Rama e ndihmon Kosovën vetëm duke e zhvilluar Shqipërinë”, tha Haradinaj, raporton Ekonomia Online.

Haradinaj tha se nuk ka qëllim për të hyrë në debate të panevojshme, “sepse jemi vëllezër”.

“Por, duhet ta kuptojnë që Kosova ka njerëz, nuk munden me ardhë me mbajt leksione. E dojmë popullin tonë. Por është me rëndësi me kry punët tona”, u shpreh Haradinaj.

Ceremonia për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Redi.21/02/2018 12:00

O Kosova,mos e ndy Kosoven ,por ver emrin e vertet;"SERBI"se ky je i verteti.

Kosova20/02/2018 20:27

"OR ti kacanik",ti qenke nje cope i ndyre shkau edhe pse flitke mire shqip, Nje antikosovar dhe nje pleh qe meriton te merresh ndryshe me ty.... Edhe ti "Kacanik" sme dukesh qe je kosovar,bile diku te rreshqiti dhe the ".., se dine ma mire vete ata." pra fole per ATA (kosovaret),qe dmth sje kosovar, por sdo te thote kjo qe je shqiptar i shqiperise, ti je i njejti shka qe iu drejtova ne fillim.Ai shkau percares qe mundohet te percaje shqiptaret.Ne cdo portal shqip te gjej ty. Uroj te te takoje dhe live nje dite.Shka i ndyre

Tarasi20/02/2018 19:14

Nje keshille nga zemra vellezerve shqiptare te Kosoves: Kini kujdes dhe ruhuni nga kelyshi i Enverit, nga demagogu dhe intruganti Edvin Kristaq Rama. Ai eshte nje bir i diktatures qe po e con Shqiperine drejt gremines dhe kerkon te fuse edhe Kosoven ne qorrsokak. Sado te embla te duken fjalet e Rames zeherin do ia shihni mbrapa, prandaj ruhuni nga ai Don Kishot.

sonja20/02/2018 18:00

Ramush, po u more me m***tin, mban eren e tij..lere m***tin te qel bet...

Or ti kacanik20/02/2018 16:45

o KACANIK, e di ate shprehjen: kalova lumin, te dhjefsha kalin! Keshtu veproni Ju; ata nderhyrje dhe veprimtari ne sherbim te Kosoves, pervec atij, E Rames pra, nuk pati as ne Shqiperi dhe as ne Kosove dhe keni dhjere gjak para udheheqesve serbe; Ai e theu akullin, ai i ifoli ne shtepine e tyre ata fjale qe skish guxu koke kosovari kurre te ja thote; edhe kur ti beni 30 vjet pavaresi! ai pra i foli Vucicit si mesuesi nxenesit! por ju jeni ca mormirenjohes, dalengadale do ju njohe dhe Evropa dhe Amerika, kurse shqiptari i Shqiperise eshte mirenjohes dhe i Beses!

Shaban Polluzha20/02/2018 15:56

Po cfare qendrimi dinjitoz i Ramushit, nuk ju vjen turp dhe marre per gjendjen deshperuese dhe te mjeruar te ekonomise kosoves.

KACANIKU20/02/2018 14:45

Ky komentusi KOSOV, a e len komshiun me drejtu shpin e tij? Po qe se e ban, le tithote vetes ijnorant, e i shtypun. sa per KOSOVENn e din historia e shqiptaret se kush asht, e ska nevoje per bire komunistash te japin opinion drejtimi, se dine ma mire vete ata. Shih SHQIPERINE ku e ke lene, e si e po e ban,RILINDJE KOMUNISTESH, me ne krye me ty, kaq, nuk ecet ma gjate.

liu20/02/2018 14:20

S'pranoni leksione nga Lideri Europian?

Fotaq20/02/2018 14:11

Qendrim dinjitoz i Haradinajt.Sepse nuk ka aftesite per te zhvilluar Shqiperine ky Don Kishot flet idjotesira per te terhequr vemendjen.Eshte Kryeministri me i pa afte ne keto 27 vjet .Mos ja vini re ka harruar te marre vizat e mallit.

t20/02/2018 13:10

Fjale me shume vend:'Edi rama e ndihmon kosoven vetem duke e zhvilluar shqiperine! Por fatkeqesisht rama po zhvillon vetem klanin e rilindjes

Kosova20/02/2018 12:59

Turp te kesh o Haradinaj,se te kam dhene edhe voten. Po mbylle kete muhabet e mos e zgjat pa mbarim

Shto koment